Zemin Kayrak Taşı

2.11.2023

İnşaatlarınızda ya da iç ve dış mekân dekorasyon işlemlerinizde kullanacağınız olan kayrak taşlarını zeminler için de uygun hale getirmekteyiz. Bina zeminlerinizin tamamen uygun koşullara sahip olması ve dayanıklı bir kimliğe bürünmesi noktasında kayrak taşı çeşitlerimizle sizlere destek veriyoruz. Özellikle zemin kayrak taşı ürünlerimiz içerisinde sizlere çeşitlilik sağlayarak, zevkinize en uygun olanı seçmenizde bir hayli etkili bir rol oynuyoruz. Kayrak taşı çeşitleri ile alakalı “Kayrak Taşı Modelleri” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İç mekânlarınızın göze hoş gelmesi ve uzun yıllar boyunca bakım gerektirmeden kendini koruyabilmesi noktasında da sizlere en uygun olanakları sağlıyoruz. Tam da istediğiniz şartlara sahip olan zemin kayrak taşı ürünlerimizle beklediğinizden daha da iyi sonuçlara ulaşacaksınız.

Damlataşı cinsinden olan doğal ve kolayca ayrılabilen zemin kayrak taşı ürünlerimiz sizleri memnun edecektir. Doğal olmasına karşın yüzeyini tamburlayarak daha da pürüzsüz hale getirdiğimiz bu kayrak taşı ürünlerimizi tüm iç mekân tasarımlarınız içerisinde kullanabilirsiniz. Ayrıca kayrak taşı ürünlerimizde istediğiniz kalınlıkta, ebatlarda ve renklerde seçeneğimiz olduğundan dolayı dilediğiniz gibi tercihte bulunabilirsiniz.

Firmamızın sizlere sunduğu kayrak taşı ürünlerimizi uygulama konusunda da herhangi bir zorluk yaşamayacaksınız. Genelde açık kahverengi ve gri tonlarında olan bu ürünlerimiz hususunda farklı renkleri de sizlere sağlamaktayız. Uygulama işlemleri esnasında da sizlere yardımcı olarak tamamen aradığınız gibi bir görüntüyü yakalamanızda yanınızda yer alıyoruz. Web sitemizin iletişim bölümünden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Zemin Kayrak Taşı Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri


Kayrak taşı ürünlerimiz bütünüyle size hitap eden fonksiyonlara sahiptir. Tamamen doğal olmasına karşın uyguladığımız yöntemlerle kullanabileceğiniz şartlara sahip olmanızı sağlıyoruz. Bununla beraber istediğiniz gibi bir görünümü elde etmenizi destekliyoruz. Zemin kayrak taşları da bazı özellikleri sayesinde tamamen uygun gördüğünüz şartlara sahip olacaksınız.

• Kayrak taşı ürünlerimizin her biri tortul taş grubunda yer almaktadır.
• Kayrak taşının oluşumu da kil içeren çamur taşının düşük basınca bağlı olarak başkalaşım geçirmesinden ibarettir.
• Bu taş ürünlerimiz içerisinde mika mineralleri yer almaktadır.
• Siyah kayrak taşı ürünlerimiz içerisinde organik malzemeler varlık göstermektedir.
• Kırmızı kayrak taşı ürünlerimiz de bu rengini içerdiği demir oksitten almaktadır.
• Yeşil kayrak taşı da klorit mineralinden kaynaklı rengini almaktadır.
• Firma olarak tabakalar halinde kayrak taşı ürünlerimizi çıkarmaktayız.
• Çıkardığımız yörelere bağlı olarak gri, siyah, bej, kırmızı ve kahverengi tonlarındaki ürünlerimizi sunmaktayız.
• Kayrak taşı ürünlerimizin her birinde olduğu gibi zemin için olanlarda kullandıklarımız da aşınmaya dayanıklı bir yapıdadır.
• Islak zeminlerde de kaymama özelliğinden ötürü rahatlıkla kullanabilirsiniz.
• Isı ve mevsimsel değişikliklerden kayrak taş ürünlerimiz en az seviyede etkilenecektir.
• Maliyetleri son derecede düşük olmasının yanı sıra özelliğini uzun yıllar boyunca koruyacaktır.

Kayrak taşının özellikleri ile ilgili “Kayrak Taşının Özellikleri” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.


Zemin Kayrak Taşı Döşeme Yöntemleri


Kayrak taşının nasıl döşeneceğini bilmeniz de ömrünü uzatacak ve daha etkili bir biçimde kullanmanızı sağlayacaktır. İlk olarak taş döşenecek olan alanın kirlerden ve pürüzlerden arınması gerekmektedir. Yüzeyin tamamen dengeli ve pürüzlerden uzak bir hale getirdikten sonra temizlik işlemlerini gerçekleştirmekte yarar vardır. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yüzeyi temizledikten sonraki süre zarfında taşları belirli bir dengede yerleştirmek gerekir. Bu sayede hem hoş bir görüntü elde edilecek hem de maksimum oranda ürünlerimizin avantajları ortaya çıkacaktır.
Firmamız ile iletişime geçtiğiniz takdirde zeminlerinizde kullanmak üzere kayrak taşları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Zeminlerinizin olduğundan daha güzel bir görüntüye sahip olması ve uzun ömürlü yapıya bürünmesi hususunda size sunduğumuz ürünlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca gerekli fiyat bilgisini de elde ederek, doğal taş ürünlerimizle iç mekan tasarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kuvars Kayrak Taşı
  Slit taşı, volkan külü ve çamur taşı bileşeninden meydana gelen kuvars kayrak taşı, son derecede sert ve dayanıklı yapısı nedeniyle dış cephe ve kaplamalar için idealdir.
 • Kayrak Taşı Zemin Döşeme
  Kayrak taşları zemin döşemesi olarak kullanılmakla beraber, iç ve dış duvar kaplamalarında, şömine, barbekü, çatı işlerinde ve park çalışmalarında da kullanılmaktadır.
 • MOLOZ TAŞ DUVAR
  Moloz taş duvarlar, taş ocaklarından çıkartılan taşların işlem yapılmadan kullanılmasıyla oluşturulmuş duvar türüdür. Harçlı ve Harçsız olarak, iki guruba ayrılır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Yavuz Zelim Mah. Cumhuriyet Cad. İlkbahar Sk. No:56 Beykoz - İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Whatsapp
Instagram