PATLATMA TRAVERTEN

17.8.2019

Traverten taş çok eski yapılardan beri kullanılan bir doğaltaş  yapı malzemesidir.Tamemen doğal görünümlü olmasından dolayı cephe ve iç mekan süslemelerinde sıkça kullanım alanı bulmaktadır. Doğal bir malzeme olduğu için rengi tam olarak kestirilememektedir ve çıkarıldığı ocağa göre farklılık gösterebilir.Traverten taş yüzeyi deliklidir. İstenildiği takdirde özel macunlarla doldurulabilir. Çevresinde çok fazla traverten ocağı bulunmasından dolayı genellikle Denizli traverteni olarak bilinmektedir fakat birçok il ve ilçede ocakları mevcuttur. Açık ve koyu renklerde olmak üzere iki gruba ayrılır.Traverten taş ile ilgili olarak detaylı bilgi için www.aecstone.com adresimizi ziyaret edebilir bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • TAŞ EV HİZMETİ
  Taşın kendi özelliğinden dolayı zaten bir yalıtım malzemesi özelliği bulunmaktadır.
 • DOĞAL KAYRAK TAŞI
  Kayrak taşı çok eski dönemlerden günümüze kadar kullanılan bir yapı malzemesidir. Taş ocaklarından büyük bloklar halinde çıkarılan kayrak taşları, tamamen el işçiliği ile üretilmektedir.
 • MOLOZ TAŞ DUVAR
  Moloz taş duvarlar, taş ocaklarından çıkartılan taşların işlem yapılmadan kullanılmasıyla oluşturulmuş duvar türüdür. Harçlı ve Harçsız olarak, iki guruba ayrılır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Çiftlik Mahallesi Edebali Caddesi Rekor Sokak No:22 / Beykoz / İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.