PATLATMA TAŞ NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR

17.8.2019

          Patlatma taş, taş ocaklarından kütleler halinde çıkarılan ham doğal taşların fabrikalarda belirli ölçülerde kesilerek yüzeylerinin taşlanmasından dolayı meydana çıkan ve yaygın bir şekilde dekoratif amaçlı olarak kullanılan bir doğaltaştır. Patlatma taşlar yüzeylerinin taşlanması yani patlatılmasından dolayı bu ismi almışlardır.  Patlatma taş genel olarak isteğe yönelik olarak hem iç hemde dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Kullanım yeri olarak kişinin istek ve zevkine göre değişiklik gösterebilir. Patlatma taşlar çok fazla temizlik ve bakım gerektirmediğinden uzun süreçler kullanılabilir. 

PATLATMA TAŞIN UYGULANMASI

Patlatma taşlar ebatlarına göre uygulanması farklılık gösterebilir. Fileli ve adet olarak üretilmektedir. Patlatma taş uygulanacak zemin temizlenmeli ve ayıplardan arınmış şekilde olmalıdır.Kalekim ve türevleri yapıştırma harcı ile fileli yada tek tek olarak özen ve sabırla uygulanır.Daha önce patlatma taş yapmamış bir usta bu işi yaparken zorluk çekecektir. Ayrıca bir işi güzelliğini malzemenin yanı sıra işçilik daha çok göstermektedir. Uzman ekibimiz tarafından en iyi uygulama için lütfen irtibata geçiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • GRANİT KÜPTAŞI
  Granit Küp Taşı, Granit küptaş Ege ve Güneymarmara bölgemize ait taş olmasıyla beraber organik, yarı değerli doğal taş arasında yer alır.
 • Zemin Kayrak Taşı
  Bina zeminlerinizin tamamen uygun koşullara sahip olması ve dayanıklı bir kimliğe bürünmesi noktasında kayrak taşı en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.
 • Kayrak Taşı Zemin Döşeme
  Kayrak taşları zemin döşemesi olarak kullanılmakla beraber, iç ve dış duvar kaplamalarında, şömine, barbekü, çatı işlerinde ve park çalışmalarında da kullanılmaktadır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Yavuz Zelim Mah. Cumhuriyet Cad. İlkbahar Sk. No:56 Beykoz - İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Whatsapp
Instagram