Kayrak Taşının Özellikleri

20.8.2023

Dekorasyon alanında taşlar, dış yüzey şekillerine göre kullanılmaktadır. Kayrak taşının yüzeyi kendiliğinden yarılmış halde bulunur. Kayrak Taşı, dekorasyona sağladığı uyumla en popüler doğal taşlar arasında yer almaktadır. Kayrak taşının mekan tasarımda güzel sonuçlar vermesi, kayrak taşının ve uygulamanın kalitesine bağlıdır. Profesyonel işlemlerle tasarıma hazır hale getirilen kayrak taşı modellerimizi, renk seçeneklerini web sitemizde inceleyebilirsiniz.

Kayrak Taşı, tortul taş türlerinden bir tanesidir. Silt taşı, çamur taşı ve volkan kalıntıları ile oluşan bu taş türü son derece dayanıklı olmakla birlikte mineral açısından oldukça zengindir. Doğal taşlar renklerini, içeriğinde bulunan minerallerden almaktadır.  Kayrak taşı türleri genel olarak siyah, kahverengi ya da gri renklerde karşımıza çıkmaktadır. Eski çağlardan beri yapılarda sıklıkla tercih edilen kayrak taşı, ısı izolasyonu sağlamasının yanı sıra dayanıklılığı ve düşük maliyetiyle giderek daha da popüler hale gelmiştir. Ayrıca kaydırmaz özelliği ile zemin döşemlerine oldukça uygundur. Doğal taş ve uygulamalarında kalite ve fiyat dengesini buluşturan AEC Stone en kaliteli doğal taşları, garantili işçilik ve makul fiyatlarla beğeninize sunmaktadır. Başta kayrak taşı olmak üzere, tüm doğal taş çeşitleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için web sitemizin iletişim bölümünden firmamıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Kayrak Taşının Özellikleri


Farklı özellikleri sebebiyle iç ve dış mekan tasarımının birçok alanında sıklıkla tercih edilen kayrak taşının en belirgin özellikleri şu şekildedir;

-Islak zeminlerde kullanılabilir,
-Aşınmalara karşı dayanıklıdır,
-Isı değişimlerinden etkilenmez,
-Hava şartlarına dayanıklıdır,
-Dış cephe kaplamalarında kullanılır,
-Özel bakım istemez,
-Maliyeti düşüktür,
-Uygulaması kolaydır.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkartılan kayrak taşı modelleri, sınırsız müşteri memnuniyeti ilkesi çerçevesinde garantili uygulama ve makul fiyatlarla siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Kayrak taşı projelerimizi ve referanslarımızı web sitemiz üzerinde inceleyebilirsiniz. Yaşam alanlarınızı kayrak taşı ya da diğer doğal taş kombinasyonlarıyla modern ve şık bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız; AEC Stone sizin için doğru adres! Kayrak taşı ve projelendirme hizmetlerimizle ilgili bilgi / fiyat teklifi almak için web sitemizde yer alan iletişim numarası, whatsapp hattı veya kurumsal instagram hesabı üzerinden bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 

Kayrak Taşının Avantajları


Doğa ile uyumu dikkat çeken bu taş türleri aradığınız doğallığı sizlere sunuyor. Geniş yüzeye sahip olan kayrak taşları yürüme yollarında da tercih ediliyor. Yapısında bulunan farklı mineralleri sebebiyle değişik renk seçenekleri bulunabilen kayrak taşlarını güvenle tercih edebilirsiniz.

AEC Stone doğal taş satışı ve uygulamalarında sektörün önde gelen firmaları arasında yer alır. Satış ve uygulama alanında uzman kadromuz, en kaliteli doğal taşları, mükemmel uygulama ve en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırmaktadır. Kayrak taşı uygulamaları, iç ve dış mekân tasarımı hakkında bilgi ya da fiyat teklifi almak için Bize Ulaşın!

Kayrak Taşı Nerelerde Kullanılır?


İç ve dış duvar kaplamalarında kullanılan Kayrak Taşı Modelleri, dekorasyonla ilgili beklentilerinizi en üst düzeyde karşılar. Dekorasyona uygunluğu, estetik ve dayanıklı yapısı Kayrak Taşının, en çok tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Farklı kalınlıklarda ölçülendirilen Kayrak Taşı, iç ve dış mekân tasarımında hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. Dayanıklı olması sebebiyle park ve bahçe tasarımında oldukça yoğun tercih edilmektedir.  Yer döşemesi, duvar kaplaması diğer kullanım şekilleri arasında yer alır. En kaliteli kayrak taşı, en uygun fiyat ve garantili uygulama hizmeti almak için şimdi AEC Stone’ a Ulaşın!

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Arduvaz Kayrak Taşı
  Arduvaz taşı son zamanlarda daha yaygın olarak kullanılmaya başladı. Zemin döşemeleri ve zemin duvar kaplamalarında son derece başarılı sonuçlar alınmaktadır.
 • BAZALT TAŞLARI
  Bazalt birçok doğaltaş gibi yer altında oluşan volkanik kayaç türlerindendir. Oldukça sert ve mukavemeti yüksektir.
 • 1 Ton Kayrak Taşı Fiyatı
  Özellikle dış duvar kaplamaları veya iç mekân dekorasyonları için kullanılan doğal taşlar son zamanlarda oldukça rağbet görüyor.
İletişim Bilgilerimiz
 • Yavuz Zelim Mah. Cumhuriyet Cad. İlkbahar Sk. No:56 Beykoz - İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Whatsapp
Instagram