Kayrak Taşı Nedir?

11.8.2023

Sektörün en çok tercih edilen doğal taş grubunda yer alan Kayrak Taşları´ nın ana özellikleri doğal yarılmış olmaları ve yüzeyleri genellikle düzgün olması ile bilinir. Kayrak taşlarının diğer adları slate, arduvaz, kayağan taşı olarak da tanınmaktadır. Jeolojik açıdan volkan külleri + silt taşı ve çamur taşının birleşimi ile ülkemizde belli alanlarda, kayrak taşı ocaklarından çıkmaktadır.

AEC Stone olarak ülke genelinde kayrak taşı ürünlerini toptan olarak temin etmek isteyen birçok kişi ve kuruma hizmet vermekteyiz. İnşaat sektöründe hizmet veren birçok uygulayıcı firmanın düzenli olarak tercih ettiği firmamızda yer alan kayrak taşlarının yüzeyleri kendiliğinden karışmış ve dış kaplama alanında en yaygın kullanılmakta olan ürünlerdir. Birçok farklı uygulama alanı bulunan kayrak taşları yer kaplamalarında, duvar kaplamalarında, bahçe yolu düzenlemelerinde, bina kaplamalarında kullanılmaktadır.

Türkiye´de yer alan birçok eski yapının, tarihi dokusunu bozmaması için tercih ettiği bu ürün ayrıca modern binalarda ve villa tarzı alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Kayrak taşı ile kaplanan binalarda ısının korunması mümkündür. Kayrak taşları kapılarda, pencere pervazlarında, yaya yollarında, özel mülklerin duvarlarında, bahçe düzenlemelerinde kullanılır ve bu taşların en kalitelileri için AEC Stone firmasından teklif alınabilir. Tüm bunlara ek olarak toptan satışını yaptığımız bu ürünler bacalarda, şöminelerde, fırınlarda da kullanılmaktadır.Kayrak Taşlarının Bazı Özellikleri


* Aşınmaya karşı dayanıklılığı yüksek bir üründür.
* Kayma konusunda da rakiplerine nazaran çok daha iyi performans sağlar, ıslak olan zeminler için ideal doğal taş grubu ürünlerinin başında gelir.
* Isı ile alakalı değişikliklerden en az etkilenecek taştır. Mevsimsel ısı değişikliklerinde aşırı sıcaklarda veya don olaylarında en az etkilenecek taş grubundadır.
* Uygulandığı alanlarda yaz aylarında serin kalmayı, kış aylarında ise sıcak kalmayı sağlar. Dış cephelerde kullanılan doğal kayrak taşları binalara aynı zamanda ısı izolasyonu sağlamaktadır.
* Birçok doğal taştan daha az maliyetlidir, uygulaması da kolaydır.
* Kayrak taşları görüntülerini, özelliklerini çok uzun seneler boyunca korur.
* Kayrak taşını aldığınız renk ne ise uzun seneler sonra da renk tonunda bir değişiklik olmadan sizlere hizmet verir.
* Uygulama alanında kayrak taşı için düzenli bakım yapmanıza gerek kalmaz.

AEC Stone olarak Bodrum Kayrak Taşı siparişleriniz için bize 0 537 871 02 35 numaramızdan ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak düzenli bir şekilde paylaşım yaptığımız instagram hesabımızı takip edebilir ve güncel kampanyalarımızdan her zaman haberdar olabilirsiniz.
 

Kayrak Taşı Fiyatları

Kayrak taşı ocaklarımızdan özel bir uygulama tekniği ile elde ettiğimiz 1.kalite ürünlerimiz, Türkiye geneline rahat ve düzgün bir şekilde teslim edilmektedir. Tamamen doğal ve özel bir taş grubu içerisinde olan bu ürün ile alakalı uygulama görselleri ve ürün çeşitleri için AEC Stone sitesinde kısa bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Doğal taşlar hakkında bilgi edinmek istediğinizde web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz. Uygulama alanı hakkında ustalarımıza bilgi verdiğinizde kullanacağınız taşların kalınlıklarını, kullanım yerine uygunluğunu edinebilirsiniz. Dış duvar kaplaması ve iç alanlarda kullanımı uygun olan kayrak taşı ürünleri için bizi aramaktan çekinmeyin. Fileli kayrak taşları ve filesiz kayrak taşları için bize ulaşabilirsiniz.

Son senelerde doğallığa artan talep için bizlere erişerek bilgi edinebilirsiniz. Aradığınız doğal taş ürünlerinin hemen hepsini AEC Stone´dan bulabilirsiniz. Hem ürün satışı hem de uygulama hizmeti sunuyoruz. Modern bina dekorlarında yaygın olarak tercih edilen taşların fiyatları için iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.

Toptan kayrak taşı siparişleri, fileli ve filesiz taş siparişleri için AEC Stone size en uygun teklifleri sunacaktır. Bizi aramadan karar vermeyin!


 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • MOLOZ TAŞ DUVAR
  Moloz taş duvarlar, taş ocaklarından çıkartılan taşların işlem yapılmadan kullanılmasıyla oluşturulmuş duvar türüdür. Harçlı ve Harçsız olarak, iki guruba ayrılır.
 • PATLATMA TRAVERTEN
  Traverten taş çok eski yapılardan beri kullanılan bir doğaltaş yapı malzemesidir
 • BAZALT TAŞLARI
  Bazalt birçok doğaltaş gibi yer altında oluşan volkanik kayaç türlerindendir. Oldukça sert ve mukavemeti yüksektir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Yavuz Zelim Mah. Cumhuriyet Cad. İlkbahar Sk. No:56 Beykoz - İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Whatsapp
Instagram