KAYRAK TAŞ

23.8.2019

 Kayrak Taş Kullanım Alanları Nelerdir?

Doğal kayrak taşı yapıların iç ve dış mekanlarında, şömine, barbekü vb. yapımında, park ve bahçelerde, yolların düzenlenmesi ve süslenmesinde doğal şekilde kullanılabilmektedir.


Doğal kayrak taşı farklı kalınlıklarda olabilmektedir;

1-3 cm kalınlıktaki doğal kayrak taşı ile duvar kaplaması yapılabilir, barbekü, şömine kaplanabilir, iç mekan süslemeleri gibi dekoratif amaçlarla kullanılabilmektedir. 1 ton dekoratif kayrak taşı yaklaşık olarak  18 ile  22 m2 arası yüzeyde kullanılabilmektedir.

4-6 cm kalınlıktaki doğal kayrak taşın kulanım alanları; yaya yolları, binek araç yolları düzenlemeleri, kelebek duvar yapımı, park ve bahçe düzenlemeleri, havuz kenarları süslemeleri, bina su basmalarıdır. 1 ton 4-6 cm kalınlıktaki doğal Kayrak taş  9-10 m2 yüzeyde kullanılabilmektedir.


6-10 cm kalınlıktaki kelebek Duvar taş; çimenler arasına harçsız olarak, merdiven basamaklarında, park ve bahçe düzenlemelerinde atlama taşı şeklinde, beton derzli bir şekilde araç yollarında gibi değişik amaçlarla kullanılabilmektedir. 1 ton taş yaklaşık olarak 5-6 m2 yüzey kaplamasında kullanılabilmektedir.

Doğal kayrak taş ağaç desenli olup birçok farklı renkte olabilir. yaygın olarak kullanılan sarı ve siyah renkleridir.

Kayrak taşı ile ilgili daha fazla bilgi sahibi  olmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Kayrak Taşı Modelleri
  Dayanıklılığı ve yüksek kalitesi ile adından söz ettiren kayrak taşı, birçok farklı rengiyle iç ve dış mekânlara modern ve otantik bir görünüm sunmaktadır. Kayrak taşının doğal güzelliği, alanında uzman ve deneyimli
 • TAŞ EV HİZMETİ
  Taşın kendi özelliğinden dolayı zaten bir yalıtım malzemesi özelliği bulunmaktadır.
 • DOĞALTAŞ KULLANIMIYLA YENİDEN YARATILAN YAPILAR
  Dış görünüşün her alanda var olduğu gibi, üst yapılarda da var olmasını büyük oranda sağlayan doğaltaşlar ile , bina ve aparmanların değerlerinin artmasını da sağlıyoruz.
İletişim Bilgilerimiz
 • Yavuz Zelim Mah. Cumhuriyet Cad. İlkbahar Sk. No:56 Beykoz - İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Whatsapp
Instagram