ESKİŞEHİR KAYRAK TAŞ

8.9.2019

Kayrak Taşı´nın oluşumu kuvarsit, kalker, bazalt taşlarından oluşmaktadır. Geçmişte ve günümüzde kaplama malzemesi olarak ve yer döşemelerinde kullanılmaktadır. Kuvars ve bazaltın sertliği 7, kalkerin 3´tür. Ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi kayark taşı Eskişehir´dende çıkmaktadır.Eskişehir kayrak taşı diğer kayrak taşı çeşitlerine göre kızıl renktedir. Sertlik ve kalınlık açısından aynı özellikleri taşımaktadır.

Kayrak taşı özellikle müstakil villa projelerinde direkt olarak tuğla veya bims blok üzerine kaba sıva harcıyla kullanıldığında dış cephe maliyetlerini etkin bir biçimde aşağıya çekmektedir. Ayrıca su geçirgenligi %1 olduğu için su yalıtımı sağlamaktadır. Eskişehir kayrak taşı hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • KAYRAK TAŞ
  Doğal kayrak taşı yapıların iç ve dış mekanlarında, şömine, barbekü vb. yapımında, park ve bahçelerde, yolların düzenlenmesi ve süslenmesinde doğal şekilde kullanılabilmektedir
 • TAŞ EV HİZMETİ
  Taşın kendi özelliğinden dolayı zaten bir yalıtım malzemesi özelliği bulunmaktadır.
 • GRANİT KÜPTAŞI
  Granit Küp Taşı, Granit küptaş Ege ve Güneymarmara bölgemize ait taş olmasıyla beraber organik, yarı değerli doğal taş arasında yer alır.
İletişim Bilgilerimiz
 • Çiftlik Mahallesi Edebali Caddesi Rekor Sokak No:22 / Beykoz / İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.