Arduvaz Taşı Nedir?

12.11.2023

AEC Stone tarafından ocaklardan çıkarılan ve son teknolojik tekniklerle işlenerek hizmetinize sunduğumuz arduvaz taşı hakkında kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle arduvaz taşı nedir tarzında sorularınıza en net cevapları vermekteyiz. Ne şekilde ve hangi amaçlar doğrultusunda bu ürünümüzü kullanacağınıza dair bilgileri sizlere sağlamaktayız. Ayrıca doğal taş ürünlerimizin her birinde olduğu gibi arduvaz taşı seçeneklerimizde de beklediklerinizi en üst düzeyde karşılamaktayız. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bizimle irtibata geçerek 1. sınıf kalite arduvaz taşı siparişi verebilirsiniz.


Arduvaz Taşının Özellikleri


Tabakalar halinde var olan arduvaz taşını ocaklardan çıkardığımızda ince taneli, gözenekli ve pürüzlü bir taş olarak fark etmekteyiz. Ayrıca tortul taşlar sınıfında yer alan bu ürünümüzün içerisinde çamur taşı, silt ve volkan tüfleri yer almaktadır. Arduvaz taşı nedir konusu dahilinde şeritli biçimlerde tabaka halinde olmasından dolayı da rahatlıkla parçalandığını ifade edebiliriz. Ayrıca sürekli olarak basınca maruz kalmasından ötürü bu halde olduğunu belirtmekteyiz. Çok uzun yıllar boyunca bu basınca maruz kalmasından dolayı eski kayaların olduğu bölgelerde arduvaz taşını çıkarma işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Arduvaz taşı ve özellikleri hakkında detaylı bilgi için “Arduvaz Taşının Özellikleri” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Arduvaz Taşı Çeşitleri


Arduvaz taşı ürünlerimize dair renk ve desen çeşitliliğini de sizlere sağlamaktayız. Ayrıca arduvaz taşı nedir konusunda farklı ürün yelpazemizle de karşımıza çıktığını göreceksiniz. Ülkemizde çıkardığımız arduvaz taşı ürünlerimizin renkleri genel olarak siyah, kahverengi ve gri tonlarında yer almaktadır. Ayrıca görselliği de fosil biçimindedir. Arduvaz taşı ürünlerimizin bu renkleri almasının temel nedeni de içerisinde yer alan madenler, tuzlar ve oksitlerden kaynaklı olarak gelişmektedir. Detaylı bilgi için “Arduvaz Taşı Modelleri” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dünya’nın farklı noktalarında değişik renklerde arduvaz taşı çıkarımı yapılmaktadır. Firma olarak biz de daha fazla rengi sizlere sunmak adına yurtdışından arduvaz taşı ithalatını gerçekleştirmekteyiz. Genel olarak bulunulan coğrafyaya bağlı olarak arduvaz taşı mavi, yeşil, mor ve kırmızı renklerini almaktadır. Arduvaz taşı ürünlerimizi taş ocaklarından çıkarmaktayız. Ayrıca özel uygulamalarımızı hayata geçirdikten sonra işleme sürecine dâhil olmaktayız. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşarak arduvaz taşı siparişi verebilirsiniz.

Arduvaz taşının oluşumu son derecede zaman gerektiren bir olgudur. Ayrıca bu ürünlerimiz yer altında düşük sıcaklık ve basınçla birlikte oluşmaktadır. Son derecede dirençli olmasından dolayı bu ürünlerimizi temin ettiğinizde büzülme, eğrilme, kırılma ya da çatlama gibi sorunlarla karşı karşıya kalmayacaksınız. İstediğiniz şekli verebileceğiniz gibi son derecede küçük yapraklara da kolayca ayırarak kullanacaksınız. Kolay şekil alması kadar rahatlıkla istediğiniz noktaya dâhil edebileceğiniz arduvaz taşı ürünlerimiz bütünüyle sizlere hitap edecek fonksiyonlara sahiptir.


Arduvaz Taşı Kullanımı


Firma olarak arduvaz taşı ürünlerimizin ne denli popüler olduğunu biliyoruz. Özellikle eski olan binalarda daha çok çatı malzemesi olarak bu doğal taş ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Böylelikle eski binaların dokusunda değişikliğe gitmemeniz hususunda arduvaz taşı ürünlerimiz büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Ayrıca modern binaların içerisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Isı yalıtımını sağlama konusunda sizlere büyük oranda fayda sağlayacak olan doğal taş ürünümüz estetik konusunda da sizlere gereken desteği verecektir. Ayrıca evin her bir noktasında kullanabileceğiniz gibi bahçelerde de etkili bir rol üstlenecektir.

Arduvaz taşı ürünlerimiz hem suya hem de aşırı ısıya karşı son derecede dayanıklıdır. Bununla beraber fırınlar, bacalar, şömineler ve havuz kenarlarında da kullanımınızda bir mahsuru olmayacaktır. Herhangi bir kayba uğramayacak ve dayanıklı kimliğini göstermeye devam edecektir. Özel bir bakım gerektirmiyor oluşu da arduvaz taşı ürünlerimizi tercih etmeniz için diğer önemli bir detaydır.

Firmamızdan arduvaz taşı hakkında her zaman bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sipariş vermeniz ve fiyatlarını sorgulamanız konusunda da iletişim kurmanızda yarar vardır. Ancak bu şekilde dekorasyon çalışmalarınız daha da sağlıklı bir hal alacaktır. Özellikle bu yönüyle ilginizi çekecek olan arduvaz taşı ürünlerimiz beklediklerinizi elde etmenizi destekleyecektir. En kaliteli, en uygun fiyatlı arduvaz taşı seçenekleri için şimdi AEC Stone’ ye ulaşabilirsiniz.
 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • İRAN PATLATMA TAŞ
  Doğaltaşları ile meşhur olan ülkelerden İran özellikle patlatma taşlar konusunda son yıllarda ciddi gelişmeler göstermiştir.
 • Kayrak Doğal Taş Siparişi
  Kaliteli ürün, mükemmel bir işçilik istiyorsanız yapmanız gereken tek şey AEC Stone? un bu alanda ki uzmanlık ve deneyimlerinden faydalanmak olacaktır. Firma olarak daima müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı bir hizmet anlayışı benimse
 • Arduvaz Zemin Kaplaması
  Son zamanlarda dekorasyon alanında arduvaz taşı oldukça tercih edilmektedir. AEC Stone, farklı farklı renklere ve şekillere sahip olan arduvaz taşı seçeneklerini sizlerle buluşturuyor.
İletişim Bilgilerimiz
 • Yavuz Zelim Mah. Cumhuriyet Cad. İlkbahar Sk. No:56 Beykoz - İstanbul
 • 0537 871 02 35
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

ÜRÜN ARA

SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Whatsapp
Instagram